U morskim lukama pao promet brodova, putnika i robe
Prije 3 godine
Photo: Pixabay
U hrvatskim morskim lukama u prva tri mjeseca ove godine bilo je nešto manje prometa brodova, putnika i robe nego u isto lanjsko vrijeme, dok je u zračnim lukama promet putnika bio veći za 19,7, a tereta za 52,3 posto, podaci su Državnog zavoda za statistiku (DZS).
U morskim lukama ukupno je u prvom tromjesečju ove godine prispjelo 50,4 tisuće brodova ili 3,3 posto manje nego lani, dok je s ukupnih 2,8 milijuna putnika ostvaren blagi pad od 0,5 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine.
Najviše putnika, 455,6 tisuća, prošlo je kroz luku Split, čime je zabilježen porast od 2,7 posto, a slijedi luka Zadar koja je s 324,6 tisuća putnika na brodovima u minusu od 3,2 posto u odnosu na prvo tromjesečje 2017.
Photo: Morski.hr
Među morskim lukama ističu se Cres i Krk
Među morskim lukama u prva tri mjeseca ove godine s najznačajnijim porastom broja putnika od 9 posto, na 151 tisuću, ističe se luka Cres, te Krk, gdje je putnika bilo 10,7 posto više ili njih 123 tisuće.
Tereta je u morskim lukama u prvom tromjesečju bilo ukupno 4,4 milijuna tona ili 7,5 posto manje nego u istim mjesecima prošle godine, a oko 54 posto ukupnog prometa tereta ostvareno je u lukama Omišalj i Rijeka, koje su zabilježile i poraste.
Luka Omišalj je tako s 1,7 milijuna tona tereta u plusu od 6 posto, dok su 662 tisuće tona tereta u Luci Rijeka porast od 7,1 posto. Ostale luke koje su u prva tri mjeseca ove godine obuhvaćene istraživanjem, Ploče, Bakar i Split, primile su i otpremile manje tereta nego u lanjska prva tri mjeseca.
Naša web stranica koristi kolačiće kako bismo vam pružili najbolje moguće korisničko iskustvo.
Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u postavkama
Pregled privatnosti
Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.
Neophodni kolačići
Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.
Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.