PRVIĆ LUKA – Tijekom izvođenja građevinskih radova na sanaciji obale u uvali Jaz u mjestu Luka na otoku Prviću, djelatnici tvrtke ‘Karađole’ u moru su pronašli avionsku bombu zaostalu iz Drugog svjetskog rata.
– Jedan od radnika tvrtke koja izvodi radove u Prvić-Luci, izvijestio je policiju o pronalasku eksplozivne naprave. Avionsko bombu tešku oko pedesetak kilograma izuzeli su policijski pirotehničari. Ona je prevezena u skladište PU šibensko-kninske, te će biti uništena – kazala je glasnogovornica PU Šibensko-kninske Marica Kosor.
Kako doznaje Slobodna Dalmacija od mještana Prvić-Luke, bomba je pronađena u moru ispod rive, na dubini od dva metra u mulju. Prema pričama starijih Lučana, kažu nam, na tom području još su dvije ili tri avionske bombe zaostale od bombardiranja u Drugom svjetskom ratu.