Tonči Stipanović brončani u Laseru na Svjetskom prvenstvu u Melbourneu!

MELBOURNE – Jedriličar JK Mornar iz Splita Tonči Stipanović osvojio je broncu Svjetskom prvenstvu olimpijske klase Laser u Melbourneu, dok je njegov momčadski kolega Filip Jurišić zauzeo deseto mjesto.

Tonči Stipanović je dao sve od sebe, pa je unatoč jučerašnjem šestom mjestu u ukupnom poretku u zadnja tri plova osvojio broncu ispred Francuza Jeana Bernaza. Zlato je osvojio Nijemac Philipp Buhl, a srebro Australac Matt Wearn.

Filip Jurišić je također poboljšao jučerašnji rezultat, pa je s 13. mjesta jučer skočio i u finalu zauzeo deseto mjesto.

Podsjetimo, Stipanoviću je ovo druga medalja sa svjetskih prvenstava nakon što je bronce 2012. godine u Boltenhagenu, a u Rio de Janeiru je 2016. godine srebro, odnosno osvojio prvu olimpijsku medalju u hrvatskom jedrenju.

D.G.

Prvi finalni dan SP u Laseru – Stipanović šesti, Jurišić trinaesti: “Sutra moramo dati više od 100 %”