2 min. čitanja

Nema straha za šibensko veslanje – Krkaši nižu medalje, slijedi Svjetsko prvenstvo

Na moru pokraj Kaštel Kambelovca prošlu subotu održana je 4. regata za „Kup Dalmacije 2021. – memorijal Ivan Jerčić i Toni Čavka“. Iako u oslabljenom sastavu, članovi Veslačkog kluba Krka osvojili su 3 zlata, 3 srebra i dvije bronce.

Šibensko veslanje predstavljalo je 25 veslača i veslačica raspoređenih u 11 posada i 8 disciplina. Među njima nije bilo Filipa Gligića koji je zbog priprema za predstojeće Svjetsko prvenstvo morao ostati u Šibeniku. Subotnja vrućina nije omela krkaše i krkašice da zaveslaju do medalje što se na koncu pokazalo i na rezultatima.

Zlatnu medalju osvojili su:

• GIG (školski čamac) za mlađe kadete u sastavu Jakov Mikulandra, Niko Lucić, Franko Šarić, Šime Grubišić i Nikola Dobre kao kormilar;
  • dvojac na pariće za mlađe juniorke u sastavu Franka Zorčić i Sara Slugan;
  • dvojac na pariće za starije kadete u sastavu Jakov Slavica i  Franko Dobra.

Srebrne medalje osvojili su:

• četverac na pariće za starije kadete u sastavu Alberto Rossini, Šime Slavica, Duje Garma i Max Doodney;
  • skif za mlađe juniore u kojem je veslao Frane Papak;
  • dvojac na pariće za mlađe juniore u sastavu Nikola Knežić i Tonko Bogdan.

Brončane medalje osvojili su:

• četverac na pariće za starije kadete u sastavu Toni Ivanda, Šime Bilić, Marko Martinović i Toni Braica;
  • dvojac na pariće za mlađe juniorke u sastavu Marta Budimir i Aurora Lučev.

Članovi V.K. Krka osvojili su ukupnu pobjedu u uzrastu A i B kadeta, dok su mlađe juniorke i mlađi juniori zauzeli ukupno treće mjesto između 11 klubova.

Mladi sportaši zasluženo su otišli na trotjedni odmor do početka kolovoza kada se nastavljaju pripreme za Hrvatsko veslačko prvenstvo koje će se održati u Zagrebu od 16. do 19. rujna.