1 min. čitanja

FOTO Završio 22. Split maraton

SPLIT –Na splitskim ulicama danas je startalo 22. izdanje splitskog maratona, popularne sportsko-turističke atrakcije koja podjednako privlači profesionalne trkače kao i potpune amatere svih generacija.

Na splitskoj Rivi od ukupno prijavljenih 396 sudionika, zbog težih vremenskih uvjeta, startalo je oko 300 trkača.

Prev 1of19 Next

U polumaratonu i maratonu slavili su afrički trkači. Kod polumaratonaca najbrži je bio Kenijac Hosea Kimeli Kisorio, dok je u maratonu pobijedio Jean Baptiste Simukeka iz Ruande.

Kod hrvatskih trkača, u kategoriji U23 muškarci najbolji je bio Leo Zlokić, dok je drugi završio Ljuban Gudelj. U ženskoj kategoriji, iste dobne kategorije, druga je bila Stela Šarić, dok je kod seniorki pobijedila naša Tea Faber, a treća je bila Anda Tomaš.

Kod maratonaca, prvo mjesto osvojio je Simukeka s vremenom 2:21:22, drugi je bio Marokanac Redouan Nouini, a treći je bio naš trkač, Ivan Dračar 2:27:28.

Fotografije utrke donosi naš splitski fotograf Velimir Bešić.