AK Alojzije Stepinac i Škabrnja ugostili najbolje kros trkače Hrvatske

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog atletskog saveza, Podravke, Športske zajednice Grada Zadra, Zadarske županije te Općine Škabrnja, u Škabrnji je u subotu održano Podravka Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u krosu, koje je organizirao Atletski klub Alojzije Stepinac Zadar.

Nakon cjelodnevnog natjecanja dobili smo i državne prvake u krosu za 2024. godinu. Benjamin Gojko Sarač iz AK Moslavina, Kutina osvojio je prvo mjesto u kategoriji limača na 1 km, dok je u kategoriji limačica na 1 km slavila Nika Junačko iz AK Zagreb. U kategoriji mlađih kadeta na 1,5 km pobjednik je bio Ivan Draganić iz HAAK Mladost, Zagreb, a kod mlađih kadetkinja na 1,5 km najbolja je bila Iva Mažar iz AK Moslavina, Kutina.

Kod kadeta na 2 km prvo mjesto je osvojio Noa Žele iz AK Agram, Zagreb, dok je među kadetkinjama na 2 km slavila Pia Teskera iz AK Sportske igre mladih, Split. Filip Orkić iz AK Marsonia, Slavonski Brod bio je najbolji u kategoriji mlađih juniora na 4 km, a kod mlađih juniorki na 3 km najbrža je bila Chiara Zuzzi iz AK Kvarner, Rijeka.

U kategoriji juniora na 6 km slavio je Sven Franjković iz AK Karlovac, dok je pak među juniorkama na 4 km pobjednica bila Dorja Salopek iz AK Svetice, Zagreb. Kod seniora na 10 km najbrži je bio Lovro Nedjeljković iz AK Slavonija-Žito, Osijek, dok je u kategoriji seniorki na 8 km prvo mjesto osvojila Tea Faber iz AK Fit, Zaprešić. U mješovitoj štafeti seniora i seniorki na 4x2 km najuspješniji su bili članovi AK Dinamo-Zrinjevac.