FASCINANTAN VIDEO Prvi put u povijesti snimljena tek rođena velika bijela psina!

Nitko nikada do sada nije vidio (gotovo) novorođenu bijelu psinu. Ove su životinje toliko tajanstvene prirode da je ova snimka nastala u blizini Santa Barbare u Kaliforniji jednostavno legendarna!

Ni ova mala/velika bijela psina nije naravno viđena uživo već dronom, no rezultat je svejedno izrazito uzbudljiv. Snimka koja je nastala prošlog ljeta nevjerojatna je zato što ovako mladi primjerak velike bijele psine do sada nikad nije viđen u divljini.

Iza svega stoje redatelj filmova o divljini Carlos Gauna i Phillip Sternes, doktorand biologije na Kalifornijskom sveučilištu Riverside. Guanina je kamera snimila nešto bijelo, dugačko oko metar i pol, nešto što bi moglo biti mladunče velike bijele psine! No, mladunče je bilo posve bijelo što je zbunjujuće jer morski su psi inače s gornje strane tijela sivi, a bijeli samo s donje.

- Uvećali smo snimke i shvatili da se bijeli sloj skida s tijela dok je mladunče plivalo. Vjerujem da je to bio novorođeni psina koja je odbacila svoj embrionalni sloj - rekao je Phillip Sterns, a prenio Guardian.

Istraživački dvojac nije posve odbacio mogućnost kako je tanki bijeli sloj koji prekriva morskog psa kožno oboljenje, ali ističu kako su ipak uvjereni da je to bila novorođena psina!

Takvom stavu doprinosi i činjenica da su prethodno proučavali skotne ženke ovih morskih psa u tom području, a ovo se stvorenje pojavilo unutar vremena u kojem bi bilo za očekivati da je neka od njih donijela mladunče na svijet. 

Ovo otkriće opisuju ni manje ni više nego kao jedan od svetih gralova znanosti o morskim psima jer nitko nikad nije uspio odrediti gdje su rođeni niti je itko ikad vidio novorođenu bebu morskog psa.

Istraživači smatraju kako je životinja koju su snimili stara nekoliko dana ili sati.

J.T.

Pročitajte još:

Koliko je česta velika bijela psina u Jadranu?
Nedavno smo imali priliku vidjeti ulovljenu mladu jedinku velike bijele u Jadranu. To je bio rijedak fenomen s obzirom da je ova vrsta već odavno prorijeđena i proglašena kritično ugroženom u Sredozemlju, piše Pero Ugarković s Instituta za oceanografiju i ribarstvo u Splitu. Talijanski znanstvenici uzeli su si zadatak pronaći