2 min. čitanja

Iz Vele Luke utrkom poručili: "Ako ti je zima, trči Zimsku strku!"

VELA LUKA - Pod sloganom „Ako ti je zima, trči Zimsku strku“, protekle subote u Veloj Luci održana je prva ovogodišnja trail utrka.

Prohladni osunčani zimski dan 42 natjecatelja odlučila su provesti uz rekreaciju, ugodno druženje i uživanje u predivnoj prirodnoj baštini i zapanjujućim vidicima koji se pružaju duž staze.

Start i cilj utrke bio je u Žardinu gdje je prvi s vremenom od 00:38:28 stigao Leo Zlokić, samo sekundu nakon njega Tonči Borovac, dok je treći na cilj dotrčao Sandro Kinđerski. U ženskoj kategoriji prvo mjesto osvojila je Jelena Surjan s vremenom 00:42:00, drugo mjesto zauzela je Rita Biliš, dok je Jelena Barčot stigla treća. Posebnu nagradu, pehar za najmlađeg sudionika dobio je Kristijan Valentić.

Nakon dobre rekreacije uslijedilo je još bolje druženje uz okrepu za sve sudionike strke.

Zimska strka jedna je od četiriju trail utrka koje se posljednjih godina održavaju u Veloj Luci, prva Zimska strka održana je 2019., od kada joj se svake godine pridružuju novi natjecatelji, entuzijasti, volonteri i zaljubljenici u ovaj vid rekreacije.

Iduća na redu je Mrkla strka kojom se pod zvijezdama pozdravlja dolazak proljeća, a svi oni koji trenutno nisu u formi stignu se dobro pripremiti.

Organizatori događaja su Zajednica sportova Vele Luke, Turistička zajednica Vela Luka i HPD Mareta, uz logističku potporu Komunalnih djelatnosti i svesrdnu pomoć brojnih volontera, navode iz Općine Vela Luka.