Završila 41. Primorska regata

Foto: JK 3. Maj

RIJEKA – Proteklog vikenda održano je 41. izdanje Primorske regate u organizaciji riječkog Jedriličarskog kluba “3. maj”. Ove je godine sudjelovalo 27 brodova i najbolji mogući način obilježilo punih 40 godina održavanje ove regate. Naime, prvo izdanje održano je 1982. godine što ju čini najstarijom kvarnerskom regatom. 

Riječ je dvodnevnom natjecanju jedriličara koji prvog dana prvog lipanjskog vikenda plove iz Rijeke u Cres, drugog dana iz Cresa u Rijeku, no i ove, baš kao i par prethodnih godina, zbog nedostatka vjetra regata je startala s Porozine gdje su jedriličari “pogonjeni” maestralom krenuli put grada Cresa. Prvi je ciljem prvog plova u Cresu prošao brod “Follow us Vulkan – Nova” s kormilarom Ivicom Šćurićem (JK Opatija), drugi je bio “DSK Extreme” s kormilarom Dubravkom Frankovićem (DSNM Volosko, Opatija), a treći “Damaco” za čijim kormilom je bio Berislav Vranić (JK Galeb Kostrena). Tradicionalno, najbrži brod prvog dana regate nagrađen je pršutom, a šampanjac je i ove godine bio pripremljen za najsporiji brod (“Danica”).

Kako je uobičajeno, za sudionike regate na creskoj je rivi bila pripremljena večera nakon koje je ugodno druženje potrajalo do kasnih večernjih sati. 

Sutradan je ispred kampa Kovačine startao drugi plov regate, no za razliku od prethodnog dana, bez željenog vjetra, a budući da se vremenske uvjeti nisu mijenjali, odlučeno je da regati završi tamo gdje i počela – u Porozini.

Vodeću trojku drugog dana činili su “Follow us Vulkan – Nova” (I. Šćurić, JK Opatija),  “Damaco” (B. Vranić, JK Galeb Kostrena) i “DSK Extreme” (D. Franković, DSNM Volosko, Opatija), a taj je redoslijed ostao isti i u ukupnom plasmanu.

Nakon regate “Sv. Vid”, ove godine prvi put održane u svibnju, te sad Primorske regate, JK “3. maj” krajem Rujna organizira i regatu jednostavno nazvanu Nautička regata, a posebno se veselimo što ćemo i ovog ljeta svoju ljubav prema jedrenju prenijeti na najmlađe. Naime, već 22. lipnja započinje prvi ciklus Ljetne škole jedrenja za djecu od 7 do 12 godina, a prijave su moguće do 16. lipnja.

U tijeku je i kampanja prikupljanja sredstava za zamjenu dotrajalog kombija i gumenjaka neophodnih za omladinski pogon kluba, donacije je moguće uplatiti na račun HR7524020061500113863.

Pobjednici po grupama:

Rezultati Open 1: “Damaco”, Berislav Vranić (JK Galeb Kostrena).

Rezultati Open 2: “Follow us Vulkan – Nova”, Ivica Šćurić (JK Opatija).

Rezultati Open 3: “Forza” Rene Rubeša (JK “3. maj”, Rijeka).

Rezultati Open 4: “Mia Mia 2”, Leonid Holjar (JK Opatija).

Rezultati Open 5: “Reful III”, Andrej Velepič (JK Oštro Kraljevica).

Rezultati Open JOD: “Baraba”, Andrej Božić (JK Neverin Čavle).

Rezultati ukupno: 

  1. “Follow us Vulkan – Nova” (I. Šćurić, JK Opatija)
  2. “Damaco” (B. Vranić, JK Galeb Kostrena)
  3. “DSK Extreme” (D. Franković, DSNM Volosko, Opatija)
  4. “Reful III” (A. Velepič, JK Oštro Kraljevica)
  5. “Mia Mia 2” (L. Holjar, JK Opatija)
  6. “Plava vila” (D. Golja, JK Opatija)
  7. “Selce” (O. Lončarić, YC Jadro, Selce)
  8. “Forza” (R. Rubeša, JK “3. maj”, Rijeka)
  9. “Baraba” (A. Božić, JK Neverin Čavle)
  10. “Jezera” (N. Kundija, JK Opatija)
  11. “Ariel” (D. Jurčić, JK Opatija)
  12. “Fly 5” (F. Matulja, JK Reful, Cres)
  13. “Marana 2” (A. Jukić, JK “3. maj”, Rijeka)
  14. “Mare Moso” (A. Požarić, JK Istra Lovran)
  15. “Petisa” (D. Petrov, JK Plav Krk)
  16. “Bare Torsk” (D. Boljat, JK Galeb, Kostrena)
  17. “Žut” (M. Babac, JK Croatia, Opatija)
  18. “Aleksandra” (A. Šlosar, JK Opatija)
  19. “Avventura” (B. Venturini, JK “3. maj”, Rijeka)
  20. “Nina” (I. Zimmermann, JK Opatija)
  21. “Eura” (A. Javoršek, JK Opatija)
  22. “diDestive” (D. Popović, JK Opatija)
  23. RK7852 (Z. Višćević, JK “3. maj”, Rijeka)
  24. “Danica” (B. Hrovatič, JK Oštro, Kraljevica)

Rezultati Kvarner Yardstick: 

  1. “Reful III” (A. Velepič, JK Oštro Kraljevica)
  2. “Damaco” (B. Vranić, JK Galeb Kostrena)
  3. “Plava vila” (D. Golja, JK Opatija)

Rene Rubeša