>
  1 min. čitanja

Australski biznismen planira gradnju novih brodova u Rijeci

Australski biznismen planira gradnju novih brodova u Rijeci
Foto: 3. Maj

Glen Moroney krajem prošlog tjedna posjetio je riječko brodogradilište i svoje suradnike u tvrtki MKM Yachts, koja je potkoncesionar i poslovni partner »3. maja 1905« slijedom ugovora o dugoročnoj suradnji, prenosi Novi List.

Čelični profili i limovi za buduću novogradnju Scenic grupe, u čijoj floti operiraju ukupno dvadeset i sedam kruzera, mahom riječnih, ali i četiri morska, stigli su u brodogradilište, a što će niknuti na riječkim navozima u idućih godinu i pol, za kada je planirano porinuće ove Scenicove novogradnje, ostaje tajnovito.

Poznato je samo da se vrijednost ovog projekta kreće oko 250 milijuna eura te da će biti riječ o dosad najvećem oceanskom kruzeru Scenica koji bi mogao biti dulji od 200 metara.

- Riječ je o novoj generaciji naših Eclipse brodova. Bit će veći od prethodnih, a odlikovat će se i novim značajkama, sve nastavljajući na liniji Scenicovog vodstva u primjeni tehnologija, ali i luksuza. S ovim ćemo brodom postaviti nova mjerila u ultraluksuznim krstarenjima, a detalje planiramo otkriti kasnije ove godine. Ne želimo objavljivati više informacija dok se svi detalji ne finaliziraju - rekao je Moroney Novom Listu.

J.T.

Pritisnite ESC za zatvaranje.

© 2025 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev

You've successfully subscribed to Morski HR
Great! Next, complete checkout for full access to Morski HR
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.