>
  1 min. čitanja

Bura na Jadranu okreće na jugo

Bura na Jadranu okreće na jugo
Foto: Morski HR

Još u početku na sjevernom Jadranu mjestimice udari bure 35-45 čvorova. Na južnom, a od sredine dana i na srednjem Jadranu mogući neverini.

Na sjevernom Jadranu većinom suho s izmjenom oblačnih i sunčanijih razdoblja. Podno Velebita mjestimice olujni udari bure koja će zatim oslabjeti i prema otvorenom moru okrenuti na jugo.

Jugo će puhati i u Dalmaciji, uglavnom umjereno, samo na otocima povremeno i jako. I pritom promjenjivo oblačno, ponegdje uz kišu, najvjerojatniju prema otvorenom moru. Jutarnja temperatura zraka od 5 do 10 °C, u unutrašnjosti niža, lokalno i oko 0 °C, a najviša između 12 i 14 °C.

Podjednake vrijednosti temperature zraka i na krajnjem jugu Hrvatske, gdje će također s promjenjivom naoblakom mjestimice pasti malo kiše, ponajviše na otocima. Puhat će većinom umjereno jugo pri čemu će i more biti umjereno valovito.

D.G.

Pritisnite ESC za zatvaranje.

© 2025 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev

You've successfully subscribed to Morski HR
Great! Next, complete checkout for full access to Morski HR
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.