>
Vođa jemenskih Hutija, Abdul Malik al-Houthi, izjavio je u nedjelju kako će njegovi borci gađati američke brodove u Crvenom moru.
Huti su ljuti jer su Sjedinjene Američke Države tijekom vikenda izvele masovne napade na položaje pobunjenika u Jemenu. Usprkos tome što ove godine nije bilo napada na trgovačke brodove, Trumpova je administracija odlučila pokrenuti vojnu kampanju kao dio tzv. „maksimalne strategije pritiska“ na Iran. Prema izvještajima, američki projektili ubili su 53 osobe, a jemenski mediji tvrde da je pogođen i "Galaxy Leader", brod za prijevoz automobila kojeg su Huti zaplijenili u studenom 2023. , piše Splash247.
Od kraja 2023. do kraja prošle godine Huti su izveli više od 100 napada na komercijalne brodove u Crvenom moru i Adenskom zaljevu.
Daring Houthis now train their guns on Americans: “We attacked the US aircraft carrier USS Harry Truman with 18 BALLISTIC MISSILES and drones. We will not hesitate to target all US warships in Red Sea and Arabian Sea”, they warned #HouthiRebels pic.twitter.com/oQmrrzoesl
— Stephen Mutoro (@smutoro) March 16, 2025
J.T.
© 2025 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev