>
  1 min. čitanja

Pobjedom nad Grčkom, hrvatski vaterpolisti osigurali olimpijsko četvrtfinale!

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u četvrtom kolu olimpijskog turnira u Parizu pobijedila je Grčku 14:13 (3-3, 1-3, 7-3, 3-4) i osigurala plasman u četvrtfinale Igara.

Hrvatska je bolje ušla u susret, povela je 3-1, no Grci su zabili čak četiri gola u nizu za vodstvo 5-3. Hrvatska je početkom treće četvrtine izjednačila (5-5), a potom u završnici tog perioda igre i povela sa 11-9, javlja HRT.

U posljednjoj četvrtini Grčka je izjednačila na 12-12, no Hrvatska je s dva gola Harkova dvije minute prija kraja povela sa 14-12. Grci su smanjili, a nakon što nismo realizirali igrača više imali su zadnjih 10 sekundi za remi, ali su izgubili loptu.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Konstantin Harkov s četiri i Jerko Marinić Kragić te Loren Fatović sa po tri gola, dok je Toni Popadić imao devet obrana.

U grčkim redovima petorica igrača su zabila po dva gola.

Kasnije se iz ove skupine sastaju Crna Gora - SAD, te Italija - Rumunjska.