>
  1 min. čitanja

Splićanka Magdalena Matić svjetska je juniorska prvakinja u taekwondou!

Splićanka Magdalena Matić svjetska je juniorska  prvakinja u taekwondou!

Drugog dana svjetskog taekwondo prvenstva za juniore koje se održava u Koreji u Chuncheonu Magdalena Matić iz splitskog Marjana osvojila je naslov svjetske juniorske prvakinje u teškoj kategoriji.

Magdalena jena putu do zlata upisala pet pobjeda protiv Turkinje, Španjolke, Ukrajinke, Amerikanke i reprezentativke Obale Bjelokosti uz 10:0 u rundama i s razlikom bodova 86:13.

U prvom je kolu teške kategorije deklasirala reprezentativku Turske Elifnaz Koseoglu s 2:0 u rundama, rezultatom 13:0 i 10:0, u osmini finala je s novih 2:0 u rundama svladala Ukrajinku Mariju Kuts da bi u četvrtfinalu pregazila i Španjolku Annu Badiu Yerpes s 11:0 i 12:1 za novih 2:0 u rundama. Iako s već osiguranom medaljom Magdalena je nastavila u istom ritmu i u polufinalu te dva puta sa 7:0 pobijedila odličnu Laurene Kimi Ossin iz Obale Bjelokosti da bi u finalu s novih 2:0 u rundama do titule svjetske prvakinje stigla pobjedom protiv Amerikanke Naomi Alade sa 7:5 i 5:1.

Drugo je ovo odličje za Hrvatsku na ovom svjetskom juniorskom prvenstvu u Koreji i drugo odličje za splitski Marjan.