3 min. čitanja

Zbog divljaštva huligana, Hajduk kažnjen s dvije utakmice bez gledatelja na Poljudu

SPLIT - Disciplinska komisija Hrvatskog nogometnog saveza donijela je odluku o kazni zbog incidenata koje su počinili Hajdukovi navijači tijekom i nakon utakmice polufinala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa Hajduk - Dinamo.

Hajduku je izrečena kazna igranja dvije naredne prvenstvene utakmice SuperSport HNL bez prisutnosti gledatelja na stadionu Poljud te novčana kazna u iznosu od 32 tisuće eura.

Iz HNS-a su i detaljno pojasnili razloge kažnjavanja Hajduka:

HNK Hajduk je kažnjen na temelju članaka 4., 9., 28., 35., 38., 66. i 87. Disciplinskog pravilnika HNS-a jer je na utakmici Hajduk - Dinamo domaća navijačka skupina Torcida u 8. minuti zapalila dvije bljeskalice, u 21. minuti zapalila tri baklje, u 35. minuti zapalila 10 baklji, u 40. minuti zapalila jednu baklju, u 50. minuti zapalila četiri baklje, u 51. minuti ometala gostujućeg igrača prilikom izvođenja udarca iz kuta, zbog čega je sudac zaustavio igru u trajanju od 120 sekundi, u 62. minuti aktivirala jedan topovski udar, u 71. minuti zapaljeno je najmanje 50 baklji, aktivirano i bačeno na tartan stazu 7 topovskih udara i jedna rasprskavajuća raketa, u 74. minuti zapaljene su tri baklje, u 78. minuti zapaljena je jedna baklja te minutu nakon završetka utakmice, više domaćih navijača (50 - 100), smještenih na sjevernoj tribini, utrčalo je na teren za igru na kojem su se u tom trenutku nalazili igrači obiju momčadi, suci i službene osobe, odmah po ulasku navijača na teren intervencijom policije ti su navijači vraćeni na sjevernu tribinu, gdje je u trajanju od 20 do 30 minuta došlo do uništavanja stadiona i napada na policijske službenike, a neredi i sukobi s policijskim službenicima su se nastavili u široj zoni stadiona, zbog čega su službene osobe i gostujuća momčad zadržane na stadionu i poslije 23 sata, čime su počinjeni neredi opisani i kažnjivi po čl. 66. st. 1., u svezi st. 5. Disciplinskog pravilnika HNS-a, zbog čega se na temelju članka 66. st. 1. u vezi s člankom 28. Disciplinskog pravilnika HNS-a utvrđuje: kazna igranja dvije naredne prvenstvene utakmice SuperSport Hrvatske nogometne lige ili SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa na svom igralištu - Gradskom stadionu Poljud bez prisutnosti gledatelja, kao i novčana kazna u iznosu od 26.500 eura.

SuperSurvey

D.G.

PORUKA POLITIČARIMA: Odmah obećajte zaustaviti stadionske teroriste i ispunite to nakon izbora!
Kad god je nogometna utakmica kluba koji ima organizirane čopore osoba koji se nazivaju navijači, a zapravo su tempirane bombe i izazivači nereda, policija medijima šalje priopćenje o “utakmicama visokog rizika”. U isto vrijeme, ista ta policija građane, dakle normalne ljude koji bi željeli u miru s djetetom otići do