>
Znanstvenici su proveli ekspediciju u rovu Tonga u Tihom oceanu. Kako ljudi mogli zaroniti do maksimalne dubine od oko 300 metara, bila je potrebna posebna oprema poput podmornica da bi išli dalje. Uz pomoć tehnologije, znanstvenici su spustili kameru u dubinu rova kako bi istražili što se nalazi ispod.
Tako su nastale snimke koje prikazuju otkriće velikog pacifičkog morskog psa spavača koji je doplivao do kamere i zagrizao ga, piše Ladbibleu. To nije bilo neobično jer morski psi u uvjetima mraka na taj način istražuju i pokušavaju razumjeti na što su naišli. Video također sadrži objašnjenje dr. Jessice Kolbusz o činjenici da je snimljen na dubini od 1.400 metara.
Ove dubine označavaju područje iza kojeg je svijet ostao netaknut, a tragovi tamošnjih ekosustava iznimno su vrijedni, piše Knewz. Morski pas spavač mogao bi biti dugačak i do 4,4 metra, ali najveća od njegovih vrsta mogla bi biti duljine preko sedam metara, piše Newsweek.
Stručnjaci su iz snimke zaključili da je morski pas sa snimke ženka:
- Ona ide ravno prema kameri, iz ovog pogleda možemo vidjeti potpuno unutar usta morskog psa. Nedugo nakon toga, shvaća da nema baš dobar okus i odlazi na mamac. Bilo je oko 2,5 stupnja Celzijusa što ima smisla jer znamo da više vole hladnije vode - komentirala je Kolbusz okolnosti otkrića.
D.G.
© 2025 Morski HR. Powered by Ghost & Staticweb.dev